Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Život partizánov s RCK   
08.10.2016 Poriadie - Kryvosudy - patrizánske bunkre (Stará Myjava)

 

 

 

 

Foto Galéria SOMRAK

Video 2016: http://www.tvsen.sk/prispevok/default/id/6091/

Video 2015:  http://www.tvsen.sk/prispevok/default/id/4079/

Život partizánov - udalosť na FB
                        https://www.facebook.com/events/1779911792249263/

Niečo z histórie 2. československej partizánskej brigády J. V. Stalina
                        http://forum.valka.cz/topic/view/73492/2-ceskoslovenska-partizanska-brigada-J-V-Stalina

 


 

RCK na súťaži vo varený gulášu
06.08.2016 Poriadie (fotbalové ihrisko)

 

 

2. miesto -   Jahňací guláš RCK

 

 

 


 

RETRO- CYKLO – PARÁDA
4. Retro-Cyklo na Šárke Slivkovej 2016    
11.06.2016 Myjava   ( Šárka Slivková 29.ročník )

Motto:

Príďte všetci: cyklisti na cykloch,

bicyglisti na bicygloch,

bíkeri na bíkoch a či na býkoch.

(Ako sa má úbohý tvorca pozvánky vo vás vyznať?)

 

 

 

 

 

Foto Galéria Pixel Photography 

 

Šárka Slivková 2016 - výsledky časovky  nájdete vždy na webe : http://www.chirasys.sk/sarka/index.html

 


 

RETRO- CYKLO – POHODA
3. Retro-Cyklo na Šárke Slivkovej 2015    
13.6.2015 Myjava   ( Šárka Slivková 28.ročník )
 
Aj tento rok zorganizoval Myjavský cyklistický spevokol súťaživé stretnutie bicyklistov pod tradičným názvom ŠÁRKA  SLIVKOVÁ.
Aj tento rok sme sa vybrali ako voľnomyšlienkárske združenie nadšencov RETRO -CYKLO-KOLEKTÍV-PORIADIE sa reprezentovať.
Náš kolektívny vedúci Vladimír Pražienka už niekoľko týždňov pred vyhláseným termínom reparoval bicykle našich predkov, fúkal gumy, olejoval retiazky a robil aj iné nevyhnutné technické úpravy, aby naše historické stroje napriek svojmu veku vydržali predpísanú trasu Trnovce – Stará Myjava. Naše pekelné stroje zreštauroval a pripravil, ale deň pred súťažou mal nečakané zdravotné problémy preto skončil v nemocnici. Napriek veľkej snahe sa tohto ročníka ako náš maskot nezúčastnil. Chvíľku sme aj boli v pomykove, či sa vôbec môžeme bez vedúceho zúčastniť?!
Ale jeho mama Anička, zapálená pre retro-cyklistiku, ktorá už mesiace pred termínom konania akcie zhromažďovala historické oblečenie, od ponožiek, cez nohavice, klobúky, tašky, okuliare a baretky, až po topánky, jednoznačne zavelila, že ideme. Bicyklov bolo navyše, preto sme oslovili aj ďalších nesmelých záujemcov, ktorých sme komplet vystrojili. Nakoniec sa nás zišlo pätnásť  retro-cyklistov, vo veku 13 až  60 rokov.
Najskôr sme  museli zdolať  tréning z Poriadia na štart do Trnovcov. Slniečko svietilo na cestu a tak sme sa  patrične slávnostne ustrojení vybrali konkurovať súčasným moderným  strojom a ich vytrénovaným jazdcom. Dostali sme kolektívne číslo 100, lebo aj organizátorom bolo jasné, po našej účasti v minulých dvoch ročníkoch, že jedno číslo nám stačí... :-)
 
 
Išlo nám o zábavu, o radosť a o úsmev, ktorý sa nám podarilo vyčariť na okolo.
Spomalili sme dopravu, keďže celá súťaž prebiehala za plnej premávky, lebo naša skupina vyzerala netradične, čo zaujalo dokonca aj prechádzajúcich vodičov .
 
 
 
 
 
 
 
Ľudia vychádzali na priedomie a mávali...Všetky naše stroje dorazili do cieľa. Vyhrali sme nad všednosťou, a tiež fľašu rumu...
Tak na zdravie nášmu vedúcemu !!!
 
 
RCK
 
 
Aj Kopaničiar Express písal ...

 

Šárka Slivková 2015 - výsledky časovky  nájdete vždy na webe : http://www.chirasys.sk/sarka/index.html

 


 

V duchu starej tradície
2. Retro-Cyklo na Šárke Slivkovej 2014
14.6.2014 Myjava   ( Šárka Slivková 27.ročník )

Tak ako každý rok, aj tento rok sa na Myjave konali priateľské cyklistické preteky pre mladých, starých aj stredných, šikovných aj grambľavých
s názvom ŠÁRKA SLIVKOVÁ 2014, ktoré organizoval MCS Myjava s heslom „ Sláva zúčastneným, česť víťazom! "


Ani tento rok to partii z ACT-Poriadie nedalo a museli ísť ostatným ukázať, že tá trasa sa dá zvládnuť aj na jednom, pre veľa ľudí dnes už ťažkom prevode (bez prehadzovačky). Cieľom Retro nebolo lámať časové rekordy, ale vymeniť novodobé duralové bicykle za staré Esky, Liberty či Ukrajiny, nasadnúť na tieto ťažké staromódne stroje, s ktorých mnohé pamätajú dávne socialistické časy a v oblečený charakterizujúcom túto dobu spestriť pretek Šárky Slivkovej.

Ale nieje to nič hrozné, ľudia tak v minulosti v pohode jazdili a boli rady, že sú rady. Nepotrebovali k pohodliu 30 prevodov, tak ako dnes, aby v pohode prešľapali väčšiu vzdialenosť.

    Retro-Cyklisti Vám ukázali, že sa to dá zvládnuť v rôznych vekových kategóriách, keď sa človeku nechce len tak doma lenošiť. :-)

     

 

 

Retro-Cyklo Team v Šárkovskom šate.


Spoločná fotka všetkých ocenených súťažiacich.

ACT-Poriadie ďakuje za účasť všetkám Retro súťažiacim. :-) a dúfame, že o rok sa stretneme zase v minimálne takomto počte.

Kopaničiar Expres a jeho úvodná stránka (pre zvačšenie klikni na obrázok)
  
 

Foto-galéria


MYJAVA - TV reportáž


článok z NašeNoviny.sk

 

Šárka Slivková 2014 - výsledky časovky  nájdete vždy na webe : http://www.chirasys.sk/sarka/index.html

 


 

Vymeň BMW za Trabanta  
1. Retro-Cyklo na Šárke Slivkovej 2013 

15.6.2013 Myjava  ( Šárka Slivková 26.ročník )

" Vymeň BMW za Trabanta " - pod týmto heslom sa tento rok rozhodlo ACT-Poriadie dať dokopy skupinku ľudí, ktorá by mala záujem zúčastniť sa na amatérskych cyklistických pretekoch, ktoré sa každoročne konajú na Myjave pod názvom Šárka Slivková a organizuje ich MCS Myjava.
A však ich hlavným cieľom nebolo lámať cyklistické rekordy tejto časovky, ktorej dĺžka bola 7500m zo štartom pri Trnovcoch na Myjave a cieľom v areáli lyžiarskeho strediska v Starej Myjave, kde na všetkých čakalo v príjemnom prostredí občerstvenie.

Cieľom tejto udalosti bolo vymeniť horské bicykle za staré Esky, Liberty či Ukrajiny, nasadnúť na tieto ťažké staromódne stroje, s ktorých mnohé pamätajú dávne socialistické časy a v oblečený charakterizujúcom túto dobu spestriť pretek Šárky Slivkovej 2013. 

Zohnať staré bicykle a sfunkčniť ich nebol pre dielňu ACT-Poriadie veľký problém, avšak problém nastal až pri napĺňaný zoznamu účastníkmi. Zo začiatku to vyzeralo, že Retro-Cyklo akcie sa na tohoročnej Šárke Slivkovej zúčastnia iba 4 ľudia. Avšak posledné 2 dni pred pretekmi sa to zapáčilo ďalším, ktorých silná motivácia presvedčila zúčastniť sa a tak v posledný deň pred pretekom museli v dielni zapracovať, poometať pavučiny a nafúkať kolesá aj na ďalších bicykloch.

V sobotu na obed bola pripravená 11 členná Retro skupinka, ktorá sa plynule presunula z Dolného Výhona na Poriadí na štart k Myjavským Trnovcom. Okolie (starší ľudia) nechápavo sledovali, odkiaľ tí cyklisti prišli a v kútiku duše si určite zaspomínali na staré časy.

 
 
 
 
 

 

Víťazný 11 členný team  Šárky Slivkovej 2013 : Retro-Cyklo Team Poriadie.

 

Všetci mali najväčší strach s toho jedného ťažkého prevodu. Ale nieje to nič hrozné, ľudia tak v minulosti v pohode jazdili a boli rady, že sú rady. Nepotrebovali k pohodliu 30 prevodov, tak ako dnes, aby v pohode prešľapali väčšiu vzdialenosť.

Poriadanci Vám ukázali, že sa to dá zvládnuť v rôznych vekových kategóriách, keď sa človeku nechce len tak sedieť doma na p*deli. 
Kto do kopca nevládze, tak potlačí.
 
Na budúcoročnej Šárke Slivkovej táto partia znova nasadne na tieto staré socialistické stroje. Takže kto bude mať záujem, môže sa k ním pridať.
Treba oprášiť starý dedov bicykel a nejaké to oblečenie určite každý doma v skrini nájde.
 
 

 

 
 

 

1929 - Výroba bicyklov Stadion v Rakovníku

                                                                                                                                                                                                                                                 22.6.2013     V. Pražienka                    


 

TOPlist